Hrajeme kapely z Českého ráje

Jste kapela z Českého ráje a hrajete vlastní písničky? Napište nám na email jaspisradio@gmail.com a zařaďte své hity do hudebního proudu JASPIS rádia.


Ve vysílání JASPIS rádia můžete slyšet tyto kapely:

Anarchia

  

metal-rock / Turnov

Turnovskou kapelu AnarchiA založili na počátku roku 2015 kytarista David Koreček a zpěvák Daniel Pelant. V takto malém městě nebylo vůbec jednoduché najít basáka a bubeníka se společným zájmem pro věc. Nakonec se však podařilo najít baskytaristu Honzu Kudrnáče a na post bubeníka usedl Vladimír Horák. Na podzim roku 2015 kapela natáčí svůj první videoklip Čaroděj noci, který se odehrává na zřícenině hradu Zvířetice. V této sestavě kapela působí celou sezónu roku 2015.

S novým rokem 2016 přichází i nový bubeník Vojta Urban. Vojta nahrazuje stávajícího Vláďu Horáka, který je nucen kvůli pracovní vytíženosti a nedostatku času kapelu opustit. S novým bubeníkem se kapela velice rychle sžívá a razí si cestu vzhůru do sezóny 2016. Na podzim roku 2016 kapela vydává své vysněné debutové album SOUDNÝ DEN, které obsahuje 10 skladeb představujících duši kapely.

Počátkem roku 2017 kapelu pro nedostatek času a studiu v hlavním městě opouští basák Jan Kudrnáč a místo něj nastupuje Vlastislav Urban. Poté kapela natáčí svůj v pořadí druhý videoklip k písni Terminátor, který se odehrává v prostředí turnovské slévárny a hlavní roli si zde zahrál bubeník Vojtěch Urban. V roce 2017 však personální změny nekončí a nastupuje druhý bubeník Miroslav Plíva, který pomáhá společně se zaskakujícím basákem Honzou Kudrnáčem vykrýt smršť letních koncertů. Po letní sezóně kapelu opouští baskytarista Vlasta Urban a zpěvák Daniel Pelant. 

Na podzim roku 2017 nastupuje zpěvák Tadeáš Vogel a nastává nový rozjezd kapely. Začátkem roku 2018 se ke kapele přidává mladý baskytarista Karel Balej.

Tadeáš Vogel – zpěv

David Koreček – kytara

Karel Balej – basa

Vojtěch Urban – bicí 1

Miroslav Plíva – bicí 2

Profil kapely na www.anarchiaturnov.cz, BandZone


Soundfall

SOUNDFALL_logo  SOUNDFALL_profilovka

acoustic-rock / Turnov

Když se dá do kupy parta muzikantů s dosti odlišnou hudební historií, ze zkušebny se pak dost pravděpodobně vyvalí nadžánrový pelmel postavený na základech rocku, popu, blues, jazzu či funku, někdy šlehnutý jemnou příchutí folku, jindy nepatrným steskem pro smrdutém grunge.

Původně akustické trio se od roku 2010 postupem času vyvinulo do plnotučného kvintetu a dnes působí především ve čtyřčlenné sestavě.

Daniel Sedláček – zpěv, kytara

Lukáš Sedláček – klávesy

Jan Malina – baskytara

Jiří Rennét – bicí

Profil kapely na BandZone, BandCamp


Snap Call

  

Rock’n’rollová kapela z Turnova/Prahy

Snap Call je rock’n’rollová skupina z Turnova založena roku 2012. „Snap Call se pohybují v mixu vlivů blues rocku, hard rocku, motorkářského rock’n’rollu, jižanského rocku a dokonce byste vystopovali názvuky dirty country.“  (Milan Slezák, Rock a Pop 8/2014)

Snap Call vypustili v roce 2015 debutový singl She’s On Fire s videoklipem, který natočil štáb 68 Pictures pod vedením Martina Linharta. V létě 2016 vydali singl s klipem Blueberry natočený ve spolupráci s agenturou N.S.E.F.

V roce 2015 zvítězili v celonárodní soutěži kapel Skutečná Liga, čímž nastartovali spolupráci s agenturou N.S.E.F. a letní festivalovou sezonu 2016.

V květnu 2016 se Snap Call v rámci soutěže Radia Beat dostali do finálové trojce, z kterých si AC/DC vybírali svou předkapelu na jejich koncert v Praze.

Na jaře 2017 Snap Call doprovázeli kapelu Wohnout na jejich Jarní unplugged tour. 

„…jméno kapely Snap Call bychom si měli určitě zapamatovat.“ (Rock a Pop 8/2014)

V listopadu 2017 vydala kapela singl Golddigger ve spolupráci s Forward Creatives a Studio Pulp.

Na jaře 2018 opustil kapelu David Hlůže. Snap Call částečně změnili nástrojové obsazení a na post frontmana přibrali Jakuba Haufa. 

V listopadu 2018 vydali EP Let That Roll ve spolupráci s Ecsonem Waldesem a klip ke skladbě Shake Shake.

Iggy – zpěv, kytara

Lukáš – kytara, vokály

Vojta – baskytara, vokály

Vítek – bicí

Profil kapely na BandZone