Hrajeme kapely z Českého ráje

Jste kapela z Českého ráje a hrajete vlastní písničky? Napište nám na email jaspisradio@gmail.com a zařaďte své hity do hudebního proudu JASPIS rádia.


Ve vysílání JASPIS rádia můžete slyšet tyto kapely:

RAiN

crossover-rock / Liberecký kraj

Kapela RAiN vznikla v prosinci 2003 z trosek kapel H.U.M.R.a LAZY MAKER, zpočátku hrála thrash metal. Po roce odchází bubeník Milan který se chce naplno věnovat domovské kapele FURTPRYČ. Po půl roce ho nahrazuje Pavel Bondar ex M.O.R. Kapela přitvrzuje. Aby toho nebylo málo kvůli přítelkyni se s kapelou loučí kytarista Jenda Pospíšil, místo něj přichází Tom Lžičař ex.H.U.M.R. a člen FURTPRYČ. Kapela rapidně mění styl k modernějšímu stylu.

V srpnu 2007 od nás odchází bubeník Pavel Bondar, kvůli sporům a rozdílným názorům. Nahrazuje ho Martin Kocián působící v Kapele Act Of God a ex.Pikodeath, Lewisit. No a opět nabíráme grády a pokračujem !

V zimě 2007 nás postihuje těžká rána v tom že od nás odchází zakládající člen basák Pepík z rodinných důvodů a vypadá to na konec kapely. Pak jako zázrakem se objevuje mladý nadšený basák Honza Cír který dojíždí na zkoušky skoro 100km a posiluje naše řady.

No a Máca rozjel kapelu MONa a už na nás nemá moc času tak odchází a nahrazuje ho David Hégr z kapel Vortex a Lorely.

Po zhruba 6 měsících společného ho hraní a několika koncertech zjišťujeme rozdílnost názorů na styl a David nás opouští. Na jeho místo nastupuje Petr Michal alias Pedro ex. Escape Death a  !ON a vypadá to že už konečně je to ten pravý.

Celkem pestrý sklonek roku 2007/ 2008 , takových změn a přesto jedem dál a Teď už to je vono ! Z původní sestavy už sem zůstal sám , ale jsme dobrá parta a konečně si snad rozumíme.

Rok 2014 je opět plný změn. Po devítileté spolupráci nás opouští kytarista Tom Lžičař, který se věnuje své kapele CUMULONIMBUS a zvučení. Taky nás po 6 letech opouští Petr PEDRO Michal, který se věnuje studiu vysoké školy a jak říká : na koníčky nemá čas.

Novým kytaristou se stává zatím nejmladší hráč RAiN vůbec – Filip Čáp a za bicí usedá brněnský rodák – nyní fotbalový trenér libereckého Slovanu – Lukáš Plšek .

Po 6 měsících skvělé spolupráce odchází za prací Lukáš Plšek a na postu bubeníka ho nahrazuje – mladý bubeník Jakub Novotný ex. DE BILL HEADS .

Tak zas od začátku a od podlahy ! 😀

Aby bylo pořád o čem psát, v únoru 2018 vyvřelo na povrch, že z časových důvodů musí kapelu opustit bubeník Jakub Novotný a pár týdnů na to jsme se rozloučili i s naším kytaristou Lukášem Beyerem. Netrvalo dlouho a post bicích obsadil Lukáš Kugler a za kytaru se postavil Honza Miller.

Během října 2018 proběhla prozatím poslední změna v sestavě kapely. Basák Jaroslav Kastner, který byl doposud členem kapely pouze na záskok, se stává oficiálním členem našeho „country uskupení“. My mu tím přejeme, ať mu to s námi hraje!

Jo a STYLY NEŘEŠÍME, hrajem, co nás zrovna baví !!!!!!

Honza Kvapil – zpěv

Filip Čáp – kytara

Honza Miller – kytara

Jarda Kastner – basa

Lukáš Kugler – bicí

Vláďa Čáp – Syntetizer

Profil kapely na www.rainband.info, BandZone


Krásná práce

rock / Železný Brod

Kapela Krásná Práce vznikla 14.3. 2015.

Členové:

Radek „Sam“ Hujer – kytara, zpěv

Veronika Hujerová – baskytara, zpěv

Daniel Hrdlička – kytara, recitál

Olda Macek – bicí, zpěv

Profil kapely na BandZone


Koschcoroth

ambient-black / Turnov

Koschcoroth jsem založil začátkem roku 2013.

Je to jednočlenný (Josef Košek) projekt inspirovaný kapelami Lustre a Elderwind.

Jedná se o melancholický atmosférický black metal s českými texty, převážně o přírodě a fantasy.

Profil kapely na BandZone


Cave Blind

heavy-black / Turnov

Projekt Cave Blind jsem založil v létě roku 2013, na základě navrátivší se touhy tvořit hudbu, jenž mě po rozpadu mé dřívější kapely Swordkeeper na několik let opustila. První demo se neslo ještě komplet v ambientním duchu, avšak počátkem roku 2015 se žánrová struktura rozšiřuje k mé srdeční záležitosti, kterou je Metal.

Profil kapely na BandZone


Silent Session

rock / Turnov

Silent Session vznikli v roce 2009, ale historie sahá až do hloubky 80. let, kdy se v šeru undergroundových klubů potkala část “SS” v kapele Elevance.

V té době začali z obdivu ke skupinám Pražský Výběr, Tango, Abraxas nebo zahraničním Black Sabath, Deep Purple, Led Zeppelin či AC/DC vznikat první společné skladby.

Když se po 20ti letech členové Elevance opět sešli, zjistili, že chuť dělat společně muziku je neopustila, a tak se zrodila kapela Silent Session.

Společná touha skládat nové písně vyvrcholila natočením debutové desky ve studiu Propast Petra Jandy, která vyšla v roce 2008.

Silent Session vydali v roce 2015 nové album “Poslední na Zemi”, které kapelu ukazuje v té nejlepší a nejvyzrálejší formě.

Deska obsahuje 10 rockových fláků s českými texty. Pro zachování co největší energie skladeb probíhalo nahrávání “naživo”.

Hledáme zpěváka

Honza Mikyska – kytara

Jirka Jandura – bicí

Leoš Gerlich – basa

Profil kapely na www.silentsession.eu, BandZone


Era Vulgaris

garage-crossover / Mnichovo Hradiště

Era Vulgaris vznikla v roce 2013 z trosek punkový kapely Saint Devils.
 
Punk tou dobou už nenaplňoval naše hudební choutky, přesto nám z něj možná trochu té syrovosti zůstalo. 
 
Chtěli jsme začít tvořit něco, co pro nás bude naprosto přirozený jak obsahem tak formou.
 
Milujeme kapely jako Queens of the stone age, Vypsaná Fixa, Tata Bojs, ale i mraky dalších kvalitních kapel napříč žánry, proto se inspirujeme jejich tvorbou a snažíme se tu naši skládat tak, abychom se za ni mohli postavit.
 

Tomáš Štědronský  – zpěv, kytara

Rostislav Janda  – bicí

Jakub Sodomka – baskytara

Václav Jura – kytara

Profil kapely na BandZone, Facebook


Anarchia

metal-rock / Turnov

Turnovskou kapelu AnarchiA založili na počátku roku 2015 kytarista David Koreček a zpěvák Daniel Pelant. V takto malém městě nebylo vůbec jednoduché najít basáka a bubeníka se společným zájmem pro věc. Nakonec se však podařilo najít baskytaristu Honzu Kudrnáče a na post bubeníka usedl Vladimír Horák. Na podzim roku 2015 kapela natáčí svůj první videoklip Čaroděj noci, který se odehrává na zřícenině hradu Zvířetice. V této sestavě kapela působí celou sezónu roku 2015.

S novým rokem 2016 přichází i nový bubeník Vojta Urban. Vojta nahrazuje stávajícího Vláďu Horáka, který je nucen kvůli pracovní vytíženosti a nedostatku času kapelu opustit. S novým bubeníkem se kapela velice rychle sžívá a razí si cestu vzhůru do sezóny 2016. Na podzim roku 2016 kapela vydává své vysněné debutové album SOUDNÝ DEN, které obsahuje 10 skladeb představujících duši kapely.

Počátkem roku 2017 kapelu pro nedostatek času a studiu v hlavním městě opouští basák Jan Kudrnáč a místo něj nastupuje Vlastislav Urban. Poté kapela natáčí svůj v pořadí druhý videoklip k písni Terminátor, který se odehrává v prostředí turnovské slévárny a hlavní roli si zde zahrál bubeník Vojtěch Urban. V roce 2017 však personální změny nekončí a nastupuje druhý bubeník Miroslav Plíva, který pomáhá společně se zaskakujícím basákem Honzou Kudrnáčem vykrýt smršť letních koncertů. Po letní sezóně kapelu opouští baskytarista Vlasta Urban a zpěvák Daniel Pelant. 

Na podzim roku 2017 nastupuje zpěvák Tadeáš Vogel a nastává nový rozjezd kapely. Začátkem roku 2018 se ke kapele přidává mladý baskytarista Karel Balej.

Tadeáš Vogel – zpěv

David Koreček – kytara

Karel Balej – basa

Vojtěch Urban – bicí 1

Miroslav Plíva – bicí 2

Profil kapely na www.anarchiaturnov.cz, BandZone


Soundfall

SOUNDFALL_profilovka

acoustic-rock / Turnov

Když se dá do kupy parta muzikantů s dosti odlišnou hudební historií, ze zkušebny se pak dost pravděpodobně vyvalí nadžánrový pelmel postavený na základech rocku, popu, blues, jazzu či funku, někdy šlehnutý jemnou příchutí folku, jindy nepatrným steskem pro smrdutém grunge.

Původně akustické trio se od roku 2010 postupem času vyvinulo do plnotučného kvintetu a dnes působí především ve čtyřčlenné sestavě.

Daniel Sedláček – zpěv, kytara

Lukáš Sedláček – klávesy

Jan Malina – baskytara

Jiří Rennét – bicí

Profil kapely na BandZone, BandCamp


Snap Call

Rock’n’rollová kapela z Turnova/Prahy

Snap Call je rock’n’rollová skupina z Turnova založena roku 2012. „Snap Call se pohybují v mixu vlivů blues rocku, hard rocku, motorkářského rock’n’rollu, jižanského rocku a dokonce byste vystopovali názvuky dirty country.“  (Milan Slezák, Rock a Pop 8/2014)

Snap Call vypustili v roce 2015 debutový singl She’s On Fire s videoklipem, který natočil štáb 68 Pictures pod vedením Martina Linharta. V létě 2016 vydali singl s klipem Blueberry natočený ve spolupráci s agenturou N.S.E.F.

V roce 2015 zvítězili v celonárodní soutěži kapel Skutečná Liga, čímž nastartovali spolupráci s agenturou N.S.E.F. a letní festivalovou sezonu 2016.

V květnu 2016 se Snap Call v rámci soutěže Radia Beat dostali do finálové trojce, z kterých si AC/DC vybírali svou předkapelu na jejich koncert v Praze.

Na jaře 2017 Snap Call doprovázeli kapelu Wohnout na jejich Jarní unplugged tour. 

„…jméno kapely Snap Call bychom si měli určitě zapamatovat.“ (Rock a Pop 8/2014)

V listopadu 2017 vydala kapela singl Golddigger ve spolupráci s Forward Creatives a Studio Pulp.

Na jaře 2018 opustil kapelu David Hlůže. Snap Call částečně změnili nástrojové obsazení a na post frontmana přibrali Jakuba Haufa. 

V listopadu 2018 vydali EP Let That Roll ve spolupráci s Ecsonem Waldesem a klip ke skladbě Shake Shake.

Iggy – zpěv, kytara

Lukáš – kytara, vokály

Vojta – baskytara, vokály

Vítek – bicí

Profil kapely na BandZone